ABOUT
Lorenzo
Cicchi
Project co-leader
Andres
Reiljan
Project co-leader
Martina
Popova
Communications coordinator
Angeliki
Xafi
Communications assistant
Joanna Zofia
Wielgo
Project manager
Gabriella
Fiore
Project management
Serena
Panariti
Multimedia coordinator
Lorenzo
Corsani
Web development
Alexander H.
Trechsel
Project co-leader
Diego
Garzia
Project co-leader
Frederico
Ferreira da Silva
Scientific committee
Álvaro
Canalejo-Molero
Scientific committee
Ingo
Linsenmann
Project management
Elena
Torta
Communications
Matthias
Götzelmann
Multimedia
Leo
Schroder
Multimedia
Roberta
Igliozzi
Web development
Giorgio
Giamberini
Graphic design
Irene
Oddo
Graphic design
Austria
Paulus Wagner
Siegfried Manschein
Christina Walcherberger
Lara Zwittlinger
Manuel Scharrer
Belgium
Balthazar de Robiano
Sarah Tegas
Jordy Weins
Esteban van Volcem
Brecht Rogissart
Magdalena Viktoria Kuyterink
Bulgaria
Bilyana Petrova
Ana Petrova
Ivo Iliev
Silviya Nitsova
Croatia
Kiran Auerbach
Valentina Petrovic
Anes Makul
Bekim Lahi
Jana Djordjevic
Cyprus
Michalis Moutselos
Chrysta Ntzani
Antreas Aristeidis
Ayshe Biyikoglu
Nikolas Soros
Czech Rep.
Lenka Drazanova
Iva Chorvatovicova
Jakub Janega
David Broul
Michael Skvrnak
Denmark
Martin Dybdahl
Estonia
Andres Reiljan
Maarja Saluste
Margaret Pulk
Villem Lõbu
Finland
Johannes Lehtinen
Pinja Niinivuori
Kalle Laurinen
Karoliina Vaakanainen
Aino Anttila
France
Alexandra Jabbour
Julien Robin
Jeanne Marlier
Camille Portier
Pierre Alayrac
Germany
Ann-Kathrin Reinl
Alex Schuster
Nini Petriashvili
Ada Sophia Hahn
Milena Rapp
David Schweizer
Greece
Lamprini Rori
Marianna Telli
Katerina Gkavou
Vana Parisi
Dimitri Sotiropoulos
Eva Kourkona
Hungary
Anna Kyriazi
Istvan Benedek
Annamária Sebestyén
Krisztina Burai
Júlia Lilián Szabó
Ireland
James Cross
Italy
Eugenio Pizzimenti
Enrico Calossi
Latvia
Ieva Hofmane
Anete Ušča
Kārlis Sils
Ieva Hūna
Lithuania
Mindaugas Jurkynas
Ingrida Unikaitė-Jakuntavičienė
Aistė Žemaitytė
Robertas Eismontas
Domantas Jurkynas
Luxembourg
Elie Michel
Bjarn Eck
Malta
Godfrey Baldacchino
Netherlands
Victor Ellenbroek
Toine Fiselier
Daniel de Bie
Meike Westerhof
Bas Rensen
Poland
Katarzyna Grzybowska-Walecka
Katarzyna Fijał
Kinga Wojtas
Franciszek Białek
Portugal
Frederico Ferreira da Silva
João Cancela
Mafalda Escada
Jorge M. Fernandes
José Santana Pereira
Romania
Marius Ghincea
Slovakia
Jozef Michal Mintal
Kamila Borseková
Róbert Vancel
Vladimír Müller
Tomáš Beňuška
Slovenia
Alexander Mesarovich
Miha Marčenko
Jure Skubic
Spain
Sergi Martinez
Tarek
Rebeca Gonzalez
Esteban Octavio Scuzarello
Deniz Tufur
Sweden
Alexander Ryan
Amanda Remsö
Kajsa Hansson
Aude Carreau
Frida Eriksson